Lowestoft Scores Race

Location: Lowestoft

Website: http://www.waveneyvalley.org/races

Senior

Start time: 09/09/2018 14:00

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Stephen Balfe M MSenior City of Norwich Athletics Club 14 00:28:12.0
2 Carl Prewer M MVet 45 Lowestoft Road Runners 226 00:28:31.0
3 Tom Galley M MSenior Lowestoft Road Runners 108 00:29:16.2
4 Jay Lingwood M MSenior Rock Estate Runners and Riders 184 00:29:20.9
5 Simon Cook M MSenior Lowestoft Road Runners 67 00:29:23.5
6 Darren Honour M MVet 45 Dunerunner 148 00:29:30.9
7 Tyler Bilyard M MSenior Great Yarmouth & District AC 29 00:29:48.3
8 Johnny Lee M MSenior City of Norwich Athletics Club 307 00:29:59.7
9 Alan Hume M MVet 40 Norfolk Gazelles AC 154 00:30:03.9
10 Martin Horlock M MVet 40 Norwich Road Runners 152 00:30:10.0
11 Oliver Jones M MSenior Norfolk Gazelles AC 162 00:30:12.8
12 Barry Stratford M MSenior Ampthill and flitwick flyers 270 00:30:15.4
13 Matthew Sutton M MSenior Lowestoft Road Runners 272 00:30:17.4
14 Jo Andrews F FVet 45 Bungay Black Dog RC 7 00:30:31.1
15 Chris Mower M MVet 40 Saint Edmund Pacers 209 00:30:37.2
16 Darren Sheppard M MVet 45 Framlingham Flyers 248 00:30:49.9
17 Rory French M MSenior Rock Estate Runners and Riders 107 00:30:53.3
18 Jonathan Cordle M MVet 50 Norwich Road Runners 69 00:30:54.9
19 Jamie Besford M MSenior Birds Eye 26 00:30:56.2
20 Steven Carruthers M MVet 45 Rock Estate Runners and Riders 49 00:30:56.7
21 Nick Hammond M MVet 45 Framlingham Flyers 129 00:31:00.5
22 Arron McKoy M MVet 40 Lowestoft Road Runners 201 00:31:01.9
23 James Kershaw M MSenior CUH&H 166 00:31:04.2
24 Jonathan McAllen M MSenior Waverley Harriers 197 00:31:07.5
25 Martin Farr M MSenior Lowestoft Road Runners 98 00:31:23.0
26 Colin Oldman M MVet 50 313 00:31:26.0
27 Will McMorris M MVet 40 202 00:31:32.0
28 Martin Reeve M MSenior Rock Estate Runners and Riders 234 00:31:45.4
29 James Carass M MSenior Great Yarmouth Road Runners 46 00:31:57.5
30 Peter Dunsmore M MSenior 88 00:31:58.9
31 Daniel Gardiner M MVet 45 Bungay Black Dog RC 110 00:32:00.0
32 Mabel Beckett F FSenior City of Norwich Athletics Club 23 00:32:07.5
33 Richard Aukland M MVet 45 Waveney Valley AC 327 00:32:15.5
34 Brandon Quentin-Hicks M MSenior Mikkeller running club 231 00:32:25.7
35 Josh Barnard M MSenior Waveney Valley AC 17 00:32:27.5
36 Charlie Bircher M MSenior 31 00:32:31.0
37 Niall Simmonds M MSenior Southampton University Athletics and Cross Country Club 249 00:32:36.8
38 Katie King F FSenior Saint Edmund Pacers 167 00:32:52.6
39 Matthew Fiske M MSenior 102 00:32:53.4
40 James Lambert M MSenior Coltishall Jaguars 173 00:32:54.4
41 Will Aldred M MVet 45 Framlingham Flyers 4 00:32:59.8
42 Robin Mackenzie M MVet 55 Framlingham Flyers 192 00:33:01.8
43 Radley Fenn M MSenior Coltishall Jaguars 99 00:33:03.1
44 Jake Spooner M MSenior Ormiston Denes Academy 299 00:33:04.8
45 Geoff Humphrey M MSenior 155 00:33:06.1
46 Alice Wicks F FSenior 303 00:33:18.4
47 Will Crome M MSenior 75 00:33:44.0
48 Ross Ashton M MVet 40 City of Norwich Athletics Club 10 00:33:48.0
49 Krzysztof Baj M MSenior 13 00:33:55.3
50 Graham Coulter M MVet 40 Waveney Valley AC 72 00:34:08.5
51 Mark Saunders M MVet 50 Rock Estate Runners and Riders 241 00:34:19.3
52 Jack Payne M MSenior 220 00:34:33.0
53 Chris Strange M MSenior Waveney Valley AC 269 00:34:36.8
54 Ian Burchett M MSenior 42 00:34:40.0
55 John Baxter M MVet 60 Bure Valley Harriers 20 00:34:50.1
56 Paul Hunt M MSenior 157 00:34:52.0
57 Jon Comyn M MSenior Waveney Valley AC 65 00:34:57.8
58 Nick Copeman M MSenior 68 00:34:59.6
59 Leon Gooch M MSenior 116 00:35:02.3
60 James Dean M MSenior 81 00:35:06.4
61 Matt Frary M MVet 45 104 00:35:12.4
62 Chris McAllen M MSenior Waveney Valley AC 198 00:35:15.3
63 Mark Stone M MVet 45 Great Yarmouth Road Runners 268 00:35:16.6
64 Neil Gooch M MVet 40 Waveney Valley AC 115 00:35:21.4
65 Simon Howard M MVet 40 153 00:35:22.0
66 Stephen Panting M MVet 50 Norwich Road Runners 217 00:35:26.8
67 Nicola Lambert-John F FSenior Coltishall Jaguars 174 00:35:34.6
68 Zoe Chase F FVet 40 Waveney Valley AC 54 00:35:35.8
69 Stephen Dunnett M MVet 60 Framlingham Flyers 87 00:35:38.1
70 Jonathan Meadows M MVet 40 Lowestoft Road Runners 203 00:35:45.7
71 Kieron Hetherington M MSenior 144 00:35:49.5
72 Stuart Halsey M MSenior 126 00:35:53.5
73 Philip Dougherty M MVet 40 84 00:35:56.2
74 Billy Heseltine M MSenior Dunerunner 143 00:35:56.5
75 Darrel Roberts M MVet 45 Waveney Valley AC 236 00:35:57.0
76 Jack Ellwood M MSenior 93 00:35:58.2
77 Mark Lawson M MVet 45 181 00:35:58.7
78 David Harrison M MVet 50 133 00:36:00.7
79 Keith Walpole M MVet 45 Norwich Road Runners 284 00:36:04.5
80 Dale Skoulding M MSenior Bungay Black Dog RC 254 00:36:05.7
81 Simon Cowley M MSenior Bungay Black Dog RC 325 00:36:06.2
82 Kenneth Tovell M MVet 45 Framlingham Flyers 279 00:36:06.9
83 Joanna Woledge F FVet 45 Saint Edmund Pacers 293 00:36:10.5
84 John Algar M MSenior Great Yarmouth Road Runners 5 00:36:15.5
85 Steve Bird M MVet 50 Tri-Anglia Triathlon Club 32 00:36:16.3
86 Paul Banks M MVet 50 Birds Eye 15 00:36:18.8
87 Jason Chong M MSenior Waveney Valley AC 56 00:36:19.8
88 Ian Marshall M MVet 50 Lowestoft Road Runners 193 00:36:20.8
89 Lee Harvey M MVet 45 Great Yarmouth Road Runners 135 00:36:21.1
90 Samuel Bogan M MSenior 35 00:36:31.6
91 Leo Stead M MVet 40 264 00:36:37.4
92 Louise Bernasconi F FVet 40 Lowestoft Road Runners 25 00:36:51.4
93 Chris Chorley M MVet 55 Bungay Black Dog RC 57 00:36:51.6
94 Mark Loydall M MSenior 188 00:36:57.1
95 Harriet Lyman F FSenior Waveney Valley AC 191 00:36:59.1
96 Daniel Harris M MSenior Waveney Valley AC 132 00:37:02.6
97 Simon Beckett M MVet 50 22 00:37:06.6
98 Tim Simpson M MSenior 250 00:37:11.8
99 Daniel Handisides M MSenior 130 00:37:18.6
100 Jonny Burrell M MVet 40 43 00:37:20.6
101 Merv Lock M MVet 45 Waveney Valley AC 187 00:37:21.4
102 Chris Saunders M MSenior Waveney Valley AC 243 00:37:21.8
103 Ian Hawkes M MVet 55 Waveney Valley AC 138 00:37:24.9
104 Rebecca Langford F FVet 40 Waveney Valley AC 176 00:37:25.7
105 Nick Ross M MVet 45 Norfolk Gazelles AC 237 00:37:35.5
106 Billy Underdown M MSenior Waveney Valley AC 281 00:37:36.0
107 Rob Hall M MVet 55 Bungay Black Dog RC 121 00:37:39.0
108 Duncan Chenery M MVet 55 Ipswich Jaffa 55 00:37:49.9
109 Bill Kingaby M MVet 65 Waveney Valley AC 168 00:37:54.9
110 Tiger Cross M MSenior 309 00:37:59.2
111 Leslie Slater M MVet 60 255 00:37:59.7
112 Mark Thompson M MVet 40 Rock Estate Runners and Riders 277 00:37:59.9
113 Jessica Hall F FSenior Waveney Valley AC 122 00:38:01.0
114 Blaine Craddock M MVet 45 Great Yarmouth & District AC 73 00:38:07.1
115 Daniella Liffen F FSenior Waveney Valley AC 183 00:38:09.6
116 Shaun Crowley M MVet 55 Lowestoft Road Runners 76 00:38:18.6
117 Mark Leeks M MVet 40 Ipswich Jaffa 182 00:38:19.6
118 Jack Daines M MSenior Ormiston Denes Academy 77 00:38:30.3
119 Daren Coulter M MVet 45 Waveney Valley AC 71 00:38:31.3
120 Gareth Davies M MSenior Great Yarmouth Road Runners 79 00:38:31.6
121 Paul Taylor M MVet 50 Coltishall Jaguars 273 00:38:32.6
122 Gaz Matthews M MVet 45 312 00:38:33.6
123 Adrian Slattery M MSenior 256 00:38:34.8
124 Ryan Harwood M MSenior 136 00:38:35.6
125 Nigel Lyman M MVet 50 Waveney Valley AC 190 00:38:36.8
126 Aaron Smart M MSenior Lowestoft Road Runners 257 00:38:37.6
127 Jon Wetherell M MVet 40 Birds Eye 288 00:38:39.2
128 Anne-Marie Falgate F FVet 40 96 00:38:40.7
129 Ian Harrison M MVet 40 134 00:38:45.9
130 L Townshend M MSenior Coltishall Jaguars 280 00:38:47.2
131 Christopher Gay M MVet 55 Great Yarmouth & District AC 111 00:38:50.0
132 Michael Spence M MSenior Waveney Valley AC 263 00:38:53.9
133 Lee Watkins M MSenior 287 00:38:54.5
134 Jonathan Butler M MSenior 298 00:39:01.8
135 Sean O'Loughlin M MVet 50 Bungay Black Dog RC 214 00:39:02.4
136 James Bool M MVet 50 36 00:39:13.1
137 Becky Lawler F FSenior Lowestoft Road Runners 180 00:39:15.4
138 David Graham M MVet 50 Lowestoft Road Runners 117 00:39:17.4
139 Scott Charlton M MSenior 53 00:39:33.6
140 David Willis M MSenior Average Joes 292 00:39:35.1
141 Chris Dye M MVet 50 89 00:39:35.6
142 Ethan Smith M MSenior Ormiston Denes Academy 326 00:39:39.0
143 Glenn Doy M MVet 60 86 00:39:41.1
144 Mark Smith M MVet 50 Lowestoft Road Runners 258 00:39:43.4
145 Ray Knights M MVet 60 Rock Estate Runners and Riders 169 00:39:46.6
146 Robert Brough M MSenior 39 00:39:51.6
147 Kevin Lloyd M MSenior 185 00:39:52.0
148 Clive Purbrook M MVet 60 Newmarket Joggers 230 00:39:53.8
149 Lee Goddard M MVet 45 Stowmarket Striders RC 113 00:39:55.1
150 Jo Bisset-Smith F FVet 45 Lowestoft Road Runners 33 00:39:59.9
151 Simon Sparkes M MVet 45 Bungay Black Dog RC 261 00:40:04.7
152 Robin Hooton M MVet 40 151 00:40:06.5
153 Mathew Owen M MVet 40 316 00:40:08.9
154 Daniel Critoph M MSenior Waveney Valley AC 74 00:40:09.0
155 Stephen Pulfer M MVet 60 Bungay Black Dog RC 229 00:40:09.9
156 Karl Brady M MVet 50 38 00:40:15.0
157 Kerry Saunders F FVet 40 Waveney Valley AC 242 00:40:19.7
158 Charlotte Reed F FSenior Coltishall Jaguars 233 00:40:28.0
159 Florence Ashdown F FSenior Lowestoft Road Runners 9 00:40:31.9
160 Paul Sharman M MVet 50 246 00:40:33.3
161 Andrew Nicholls M MSenior 212 00:40:45.3
162 Tom Ablett M MSenior 1 00:40:50.0
163 Kathryn Skazick F FSenior 251 00:40:55.8
164 Zachary Radford M MSenior 232 00:40:56.6
165 Edward Frazer M MSenior 105 00:41:02.8
166 Bobbie Sauerzapf F FVet 55 Bungay Black Dog RC 240 00:41:07.4
167 Nigel Binks M MVet 40 30 00:41:25.8
168 Paul Harrod M MVet 55 Waveney Valley AC 324 00:41:26.1
169 Alan Bendell M MVet 40 317 00:41:31.0
170 Jon Wilkinson M MSenior Ormiston Denes Academy 291 00:41:32.6
171 Jo Ross F FVet 45 Norfolk Gazelles AC 238 00:41:34.0
172 John Peerless M MVet 60 Pensby Runners 222 00:41:39.0
173 Neil Thomas M MVet 50 Bungay Black Dog RC 275 00:41:39.3
174 Daryl Mckeown M MSenior Waveney Valley AC 200 00:41:39.8
175 Tom Moore M MSenior Beccles Triathlon Club 207 00:41:41.8
176 Paul Youngman M MVet 45 Tri-Anglia Triathlon Club 295 00:41:48.8
177 Genya Edwards F FVet 40 Waveney Valley AC 91 00:41:51.9
178 Jasmin Honour F FSenior Dunerunner 149 00:41:53.9
179 Nadine Heseltine F FVet 40 Dunerunner 142 00:41:54.5
180 Jane Thomas F FVet 45 Great Yarmouth Road Runners 276 00:41:54.9
181 Tara Baxter F FSenior Bure Valley Harriers 21 00:41:58.5
182 Lyn Goodwin F FVet 50 Brandon Fernhoppers 314 00:42:02.9
183 Emma Dawson F FSenior Great Yarmouth Road Runners 80 00:42:08.2
184 Richard Scrivener M MVet 65 245 00:42:09.2
185 Connie Vallis F FSenior 282 00:42:10.9
186 Michael Sharman M MVet 50 247 00:42:24.5
187 Jim Doran M MSenior 83 00:42:28.1
188 Patrick McCabe M MVet 55 Waveney Valley AC 199 00:42:29.1
189 Stephen Goldspink M MVet 60 306 00:42:31.6
190 Jonathan Carter M MVet 40 304 00:42:39.1
191 Steph Strowger F FSenior Lowestoft Road Runners 321 00:42:42.6
192 John Skelly M MVet 50 Waveney Valley AC 252 00:42:52.8
193 Deirdra Keating F FVet 45 Stowmarket Striders RC 163 00:42:55.8
194 Lynda Moore F FVet 40 206 00:43:06.8
195 Laura Carter F FSenior Cambridge & Coleridge Athletics 305 00:43:12.6
196 Layla Bedford F FVet 40 Waveney Valley AC 24 00:43:20.0
197 Katrina Bavin F FSenior 19 00:43:20.4
198 Sandra Mayhew F FVet 50 Stowmarket Striders RC 196 00:43:32.5
199 Victoria Laughland F FVet 50 179 00:43:34.0
200 Kelly Thurgood F FSenior 278 00:43:44.2
201 Alan Waller M MVet 50 283 00:43:47.9
202 ???? ???? M MSenior 331 00:43:55.2
203 Lee Cornish M MVet 45 70 00:43:57.2
204 Stuart Aldous M MVet 40 Ormiston Denes Academy 300 00:43:59.5
205 Sherralyn Blakely F FVet 50 34 00:44:01.2
206 David Martindale M MVet 60 Waveney Valley AC 194 00:44:10.5
207 Vicky Wood F FVet 45 Waveney Valley AC 294 00:44:17.4
208 Jonathan Price M MVet 65 Sudbury Joggers 227 00:44:25.6
209 Robert Whalen M MSenior Norfolk Gazelles AC 289 00:44:32.8
210 Lisa Wilson F FVet 45 Waveney Valley AC 296 00:44:34.0
211 Ellen Hollingworth F FVet 50 Stowmarket Striders RC 147 00:44:34.1
212 Peter Lang M MVet 50 Waveney Valley AC 175 00:44:34.8
213 Patrick Larke M MVet 60 Wymondham AC 177 00:44:35.0
214 Angela Peerless F FVet 65 Pensby Runners 221 00:44:41.1
215 Lore Lambein F FSenior Waveney Valley AC 172 00:44:42.7
216 Laura Button F FSenior Beccles & Bungay Harriers 45 00:44:48.9
217 Lee Roth M MVet 50 Lowestoft Road Runners 239 00:44:51.7
218 Leila Bye F FSenior Lowestoft Road Runners 320 00:44:51.7
219 Alice Payne F FSenior 308 00:44:53.0
220 Antony Carr M MVet 50 Birds Eye 47 00:45:15.5
221 Dave Catchpole M MSenior Waveney Valley AC 51 00:45:16.2
222 Graham Hardingham M MVet 55 Norfolk Gazelles AC 131 00:45:21.2
223 John England M MVet 70 Great Yarmouth & District AC 94 00:45:22.2
224 Steve Brodie M MVet 45 Brandon Fernhoppers 315 00:45:34.0
225 Imogene Scott F FSenior 244 00:45:35.4
226 Tony Ludlam M MVet 50 Great Yarmouth Road Runners 189 00:45:39.6
227 Jonathan Strowlger M MVet 40 271 00:45:42.0
228 Linda Hunt F FVet 60 Bungay Black Dog RC 156 00:45:48.0
229 Louise Thacker F FSenior Rock Estate Runners and Riders 274 00:45:50.0
230 Melissa Thacker F FSenior 318 00:46:02.4
231 Kelvin Waters M MVet 65 286 00:46:04.6
232 Jessie Hall F FSenior 124 00:46:13.0
233 Elizabeth Hall F FSenior 123 00:46:13.1
234 Sharon Chatfield F FSenior 310 00:46:21.5
235 Samantha Stedman-Jones F FVet 50 Bungay Black Dog RC 266 00:46:24.9
236 James Mattless M MSenior 195 00:46:34.5
237 Louise Goddard F FVet 40 Stowmarket Striders RC 114 00:46:35.7
238 Rachel Collins F FVet 45 Waveney Valley AC 62 00:46:36.9
239 Martin Hazell M MVet 50 140 00:46:39.9
240 Gareth Bradbury M MVet 40 Waveney Valley AC 37 00:46:40.7
241 Michaela Matthews F FVet 40 311 00:46:50.9
242 Kevin Barnard M MVet 45 16 00:47:02.5
243 Rae Aldous F FVet 40 Ormiston Denes Academy 301 00:47:11.6
244 Carl Butcher M MVet 45 44 00:47:15.6
245 Faye Ellis F FVet 40 Bungay Black Dog RC 92 00:47:17.4
246 Stacey Halford F FSenior 120 00:47:38.1
247 Joanne Browne F FVet 45 40 00:47:40.0
248 Katherine Morton F FVet 45 208 00:47:47.6
249 Gary Smith M MVet 50 259 00:47:53.4
250 Lauren Page F FSenior 215 00:47:56.1
251 Lauren Finch F FSenior Waveney Valley AC 101 00:48:00.6
252 Debbie Foster F FVet 40 Waveney Valley AC 103 00:48:04.0
253 Sharon Hooton F FVet 40 150 00:48:04.6
254 Rachael Finch F FVet 50 Waveney Valley AC 100 00:48:04.8
255 Joanna Andrews F FSenior Beccles & Bungay Harriers 8 00:48:25.9
256 James Pallant M MVet 40 216 00:48:35.5
257 Ali Lock F FVet 50 Waveney Valley AC 186 00:48:41.0
258 Nick Ngai M MSenior 319 00:48:51.0
259 Craig Hogg M MSenior Beccles & Bungay Harriers 146 00:48:59.8
260 Gina Warford F FVet 40 Lowestoft Road Runners 285 00:49:01.1
261 Kylie Comyn F FSenior 64 00:49:28.6
262 Tracey Campbell F FSenior Great Yarmouth Road Runners 322 00:49:31.0
263 Stephanie Deeks F FVet 40 Great Yarmouth Road Runners 82 00:49:36.8
264 Teresa Fallon F FVet 45 97 00:49:37.6
265 James Clements M MSenior 61 00:49:38.7
266 Angela Jones F FVet 55 Bungay Black Dog RC 161 00:49:41.2
267 Donna Milner F FSenior Waveney Valley AC 204 00:49:45.9
268 David John M MVet 50 159 00:49:54.5
269 Malcolm Stedman-Jones M MVet 55 Bungay Black Dog RC 265 00:49:54.5
270 Edward Prosser-Snelling M MSenior 228 00:50:02.1
271 Mark Jones M MVet 55 Bungay Black Dog RC 160 00:50:05.4
272 James Clarke M MSenior Lowestoft Road Runners 60 00:50:10.6
273 Sue Cattermole F FVet 55 52 00:50:20.8
274 Shelly Halsey F FVet 40 125 00:50:33.4
275 Naomi Hills F FVet 40 Great Yarmouth Road Runners 145 00:50:58.0
276 Julie Haselwood F FVet 65 Ipswich Jaffa 137 00:51:08.3
277 Jayne Pitcher F FVet 65 223 00:51:36.5
278 Vikki Brownsell F FVet 45 Great Yarmouth Road Runners 41 00:51:45.7
279 Jo Clark F FVet 50 Lowestoft Road Runners 58 00:51:56.7
280 Linzi Clarke F FVet 40 Great Yarmouth Road Runners 59 00:52:17.5
281 Sean Newbury M MVet 45 Great Yarmouth Road Runners 211 00:52:18.1
282 Oliver Ainslie M MSenior 3 00:52:18.6
283 Elaine Haggarty F FVet 60 Great Yarmouth & District AC 119 00:52:39.6
284 Nicholas Carter M MVet 70 50 00:52:42.1
285 Darryl Ainslie M MVet 40 Lowestoft Road Runners 2 00:53:04.0
286 Sarah Sparkes F FVet 45 Bungay Black Dog RC 262 00:53:15.8
287 Susan Potter F FVet 60 Bungay Black Dog RC 225 00:53:15.8
288 Sharon Lakey F FVet 40 170 00:53:37.8
289 Phillip Lourier M MVet 65 Lowestoft Road Runners 323 00:53:48.6
290 Sarah James F FVet 40 Waveney Valley AC 158 00:53:53.9
291 Kim Stone F FVet 45 Waveney Valley AC 267 00:54:53.0
292 Grace Griffiths F FSenior Ormiston Denes Academy 328 00:55:10.6
293 Lisa Smith F FVet 45 Lowestoft Road Runners 260 00:55:16.9
294 David Drevitt M MVet 65 Great Yarmouth & District AC 297 00:55:23.7
295 Wendy Larke F FVet 50 Wymondham AC 178 00:55:30.9
296 Jenny Green F FVet 40 Waveney Valley AC 118 00:56:14.3
297 Jessica Nield F FSenior Ormiston Denes Academy 213 00:58:19.6
298 Rebecca Dowsett F FVet 40 85 00:59:09.9
299 Rachel Allen F FSenior Bungay Black Dog RC 6 00:59:10.0
300 Anita Betts F FVet 65 Great Yarmouth Road Runners 27 00:59:18.9
301 Eric Hutchings M MVet 70 302 00:59:26.6
302 Adele Godbolt F FVet 40 Great Yarmouth Road Runners 112 01:00:30.0
303 Katherine Audus F FSenior Great Yarmouth Road Runners 11 01:01:19.5
304 Jenna Kemp F FSenior Great Yarmouth Road Runners 164 01:01:19.7
305 Julie Collins F FVet 40 63 01:01:20.0
306 Tracey Haylock F FVet 50 Bungay Black Dog RC 139 01:02:25.6

Junior

Start time: 09/09/2018 14:05

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Time
1 Billy Girling M MJunior (13-15) 360 00:08:04.5
2 George Browne M MJunior (13-15) Waveney Valley AC 343 00:08:07.5
3 Daniel Harrison M MJunior (13-15) Great Yarmouth & District AC 364 00:08:38.7
4 Reuben Andrews M MJunior (13-15) Bungay Black Dog RC 332 00:08:41.5
5 Alec Mackay M MJunior (13-15) Framlingham Flyers 370 00:08:51.1
6 Thomas Spurgeon M MJunior (13-15) Waveney Valley AC 384 00:08:52.3
7 William Browne M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 344 00:08:53.1
8 Lewis Barnes M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 390 00:08:55.1
9 Josh Smith M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 382 00:08:57.8
10 Billy Eccles M MJunior (9-12) Norfolk Gazelles AC 357 00:09:01.0
11 Alice Daniels F FJunior (13-15) City of Norwich Athletics Club 354 00:09:03.3
12 Tess Andrews F FJunior (9-12) Bungay Black Dog RC 333 00:09:11.0
13 Grace Daniels F FJunior (13-15) City of Norwich Athletics Club 355 00:09:13.0
14 Holly Bunn F FJunior (13-15) City of Norwich Athletics Club 345 00:09:14.6
15 Vaughan Beckham M MJunior (13-15) Waveney Valley AC 339 00:09:17.4
16 Eleanor Phillips F FJunior (13-15) City of Norwich Athletics Club 377 00:09:20.7
17 James Burgess M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 346 00:09:26.4
18 Brooke Oram F FJunior (13-15) Great Yarmouth & District AC 376 00:09:28.2
19 James McAllen M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 373 00:09:33.4
20 Theo Chong M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 349 00:09:33.9
21 Oliver Strowlger M MJunior (13-15) 385 00:09:38.0
22 Henry Ashton M MJunior (9-12) City of Norwich Athletics Club 334 00:09:39.4
23 Benjamin Thompson M MJunior (13-15) Great Yarmouth & District AC 386 00:09:39.9
24 Samuel Binks M MJunior (9-12) 342 00:09:41.4
25 Ava Field F FJunior (13-15) Great Yarmouth & District AC 359 00:09:43.2
26 Madison Kelly F FJunior (13-15) City of Norwich Athletics Club 367 00:09:44.0
27 Edith Avowlanu F FJunior (9-12) City of Norwich Athletics Club 335 00:09:45.7
28 Allyna Mukuya F FJunior (9-12) Great Yarmouth & District AC 375 00:09:56.0
29 Nathan Littlejohns M MJunior (13-15) Waveney Valley AC 368 00:10:01.9
30 Georgia Shirley F FJunior (9-12) City of Norwich Athletics Club 380 00:10:08.9
31 Tom Barnes M MJunior (9-12) 338 00:10:12.4
32 Gabby Wright F FJunior (9-12) Waveney Valley AC 389 00:10:15.2
33 Agatha Gouldby F FJunior (9-12) Waveney Valley AC 361 00:10:16.7
34 William Sinclair M MJunior (9-12) City of Norwich Athletics Club 381 00:10:17.9
35 Jude Benson-Smith M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 340 00:10:28.9
36 Eva Eccles F FJunior (9-12) Norfolk Gazelles AC 358 00:10:33.0
37 Alfie Mayers M MJunior (9-12) City of Norwich Athletics Club 372 00:10:44.3
38 Benjamin Littlejohns M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 369 00:10:46.1
39 Reuben Colbridge M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 350 00:10:46.8
40 Cruz Harewood M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 363 00:10:53.3
41 Henry Reynolds M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 379 00:10:57.0
42 Ana Colbridge F FJunior (9-12) Waveney Valley AC 351 00:10:57.1
43 Lotte Phillips F FJunior (9-12) Tri-Anglia Triathlon Club 378 00:11:26.4
44 Charlie Mudd M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 374 00:11:29.0
45 Belle Watkins F FJunior (9-12) Norwich Road Runners 388 00:11:38.5
46 Rhys Howard M MJunior (9-12) City of Norwich Athletics Club 365 00:11:43.7
47 Ellie Smith F FJunior (9-12) Tri-Anglia Triathlon Club 383 00:11:47.7
48 Daisy Harris F FJunior (9-12) Retford AC 336 00:12:30.0
49 Ruby Benson-Smith F FJunior (9-12) Waveney Valley AC 341 00:12:48.6
50 Biff Cross M MJunior (13-15) 353 00:12:57.6
51 Wilf Gouldby M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 362 00:13:04.8
52 Oliver Harris F FJunior (9-12) Retford AC 337 00:13:07.8
53 Eva Townshend F FJunior (9-12) Coltishall Jaguars 387 00:13:46.1
54 Callum Dootson M MJunior (9-12) Waveney Valley AC 356 00:13:55.8