Abbey 10k and Fun Run

Location: Ramsey

Website: http://www.ramseyroadrunners.org.uk/index.php?id=2

10k

Start time: 24/06/2018 10:30

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Gun Time Chip Time
1 David Hudson M M35-39 BRJ Run & Tri 169 00:32:53.330 00:32:52.204
2 Shaun Walton M M20-34 Peterborough AC 347 00:34:38.382 00:34:37.256
3 Mark Barry M M35-39 Huntingdonshire AC 25 00:35:10.202 00:35:08.876
4 David Connell M M40-44 Huntingdonshire AC 434 00:35:14.604 00:35:13.478
5 Phil Martin M M35-39 Peterborough AC 210 00:35:28.809 00:35:27.483
6 Simon Mead M M45-49 Peterborough AC 219 00:35:55.816 00:35:53.889
7 Alex Metcalfe M M35-39 Ely Runners 220 00:36:02.416 00:36:00.289
8 Nick Osborn M M35-39 Huntingdonshire AC 250 00:36:05.216 00:36:03.890
9 Jon Peet M M40-44 Peterborough AC 414 00:36:07.170 00:36:05.691
10 Martin Jennings M M45-49 Fenland Running Club 401 00:36:17.820 00:36:16.494
11 Billy Bremner M M45-49 March AC 45 00:37:12.658 00:37:09.411
12 Nathan Popple M M20-34 Peterborough AC 415 00:37:37.138 00:37:35.211
13 Luke Myers M M20-34 Nene Valley Harriers 465 00:38:23.166 00:38:21.239
14 Chloe Finlay F FO Peterborough AC 113 00:38:24.570 00:38:22.243
15 Jacob Fox M MJ Ramsey Road Runners 455 00:38:34.373 00:38:32.647
16 Jack Green M M20-34 396 00:38:36.573 00:38:34.646
17 Andrew Brett M M35-39 Ramsey Road Runners 46 00:38:38.573 00:38:36.847
18 Harrison Evans M M35-39 BRJ Run & Tri 107 00:38:58.574 00:38:54.645
19 Sean Connolly M M45-49 Fenland Running Club 435 00:39:17.398 00:39:13.590
20 Robert Farrant M M45-49 BRJ Run & Tri 437 00:39:34.170 00:39:29.885
21 Andrew Cole M M50-54 March AC 78 00:39:36.218 00:39:31.750
22 Peter Ward M M50-54 Thorney Running Club 349 00:39:54.421 00:39:52.383
23 Michael Branston M M40-44 Yaxley Runners 44 00:40:23.226 00:40:19.500
24 Toni Alcaraz F F40-44 March AC 10 00:40:29.829 00:40:24.609
25 Neil Jarvis M M40-44 BRJ Run & Tri 177 00:40:46.631 00:40:42.499
26 Sarah Wightman F F40-44 Cambridge & Coleridge AC 358 00:40:57.631 00:40:54.102
27 Miguel Cann M M50-54 62 00:41:04.832 00:41:02.304
28 Paul Griffin M M50-54 Fenla 458 00:41:11.633 00:41:06.890
29 Richard Adamson M M35-39 Huntingdonshire AC 6 00:41:16.234 00:41:14.650
30 Hannah Chapman F FJ Peterborough AC 69 00:41:17.434 00:41:14.906
31 Samantha Cullen F FO Eye Community Runners 84 00:41:19.836 00:41:14.268
32 Derek Darnell M M55-59 Huntingdonshire AC 88 00:41:23.837 00:41:21.668
33 Daniel Winfield-Chislett M M20-34 364 00:41:25.640 00:41:19.497
34 James Poynton M M20-34 267 00:41:34.348 00:41:31.190
35 Matthew Mason M M45-49 Ely Runners 211 00:41:34.859 00:41:32.880
36 Darren Stokes M M35-39 322 00:41:39.680 00:41:26.520
37 Lisa Marriott F F35-39 Ramsey Road Runners 208 00:41:39.680 00:41:33.500
38 Sarah Caskey F FO Peterborough AC 449 00:41:47.891 00:41:44.963
39 Michelle Brett F FO Ramsey Road Runners 431 00:41:54.118 00:41:48.550
40 Paul Mitton M M45-49 BRJ Run & Tri 223 00:41:57.121 00:41:53.392
41 Emma Tomlinson-McCrae F FO Nene Valley Harriers 442 00:42:14.129 00:42:08.586
42 Ryan Anderson M M20-34 13 00:42:17.530 00:42:10.842
43 James Fisher M M40-44 Ely Runners 115 00:42:21.933 00:42:19.253
44 Andrew Larham M M60-64 March AC 198 00:42:29.225 00:42:25.496
45 Collins Stephen M M45-49 Team Bex 318 00:42:34.225 00:42:30.400
46 Simon Parkes M M20-34 Nene Valley Harriers 255 00:42:42.145 00:42:39.618
47 Ryan Bullard M MJ Ramsey Road Runners 57 00:42:57.754 00:42:56.280
48 Rod Sinnott M M50-54 Fenland Running Club 301 00:42:59.754 00:42:53.211
49 Shelley Duffy F F35-39 BRJ Run & Tri 390 00:43:09.957 00:43:06.228
50 Cy Gearing M M45-49 BRJ Run & Tri 125 00:43:10.757 00:43:07.280
51 Richard Coles M M35-39 Thorney Running Club 433 00:43:13.558 00:43:09.150
52 Daniella Hart F FO Thorney Running Club 154 00:43:17.964 00:43:14.435
53 Alan Brown M M35-39 Ely Triathlon Club 51 00:43:18.164 00:43:11.221
54 Tom Skidmore M M20-34 303 00:43:27.565 00:43:15.469
55 Nick Wilkins M M45-49 Eye Community Runners 359 00:43:33.968 00:43:29.250
56 Laura Grimer F F35-39 Nene Valley Harriers 142 00:43:35.768 00:43:29.625
57 Nigel Seale M M55-59 Fenland Running Club 291 00:43:46.225 00:43:36.839
58 Marcela Gracova F F35-39 137 00:43:48.387 00:43:44.458
59 Alexander Brook M M40-44 384 00:43:49.187 00:43:42.644
60 Matthew Halliday M M45-49 147 00:43:54.790 00:43:18.322
61 Stuart Laud M M45-49 Huntingdonshire AC 202 00:43:58.791 00:43:50.848
62 Barry Warne M M55-59 Nene Valley Harriers 470 00:44:04.997 00:44:01.623
63 Cathy Threadgold F FO Eye Community Runners 333 00:44:08.601 00:44:02.683
64 Stewart Clarke M M40-44 Eye Community Runners 75 00:44:13.800 00:44:07.265
65 Pete Newham M M45-49 BRJ Run & Tri 409 00:44:27.225 00:44:20.682
66 Caroline King F F40-44 Huntingdonshire AC 190 00:44:31.225 00:44:22.882
67 Renato Pienescu M M45-49 263 00:44:40.432 00:44:33.889
68 Robin Wright M M35-39 March AC 373 00:44:47.656 00:44:42.313
69 James Gilbert M M35-39 130 00:44:56.660 00:44:50.117
70 Andy Molloy M M35-39 464 00:44:57.463 00:44:45.239
71 Andrew Ferguson M M35-39 Bushfield Joggers 111 00:45:01.225 00:44:54.682
72 Stu Barfoot M M40-44 429 00:45:02.650 00:44:51.320
73 Andre Pittock M M50-54 Fenland Running Club 265 00:45:04.265 00:44:55.522
74 Adrian Olik M M40-44 Bushfield Joggers 410 00:45:17.267 00:45:10.928
75 Martyn Benstead M M40-44 381 00:45:20.267 00:45:09.320
76 Andy Short M M50-54 Eye Community Runners 416 00:45:26.868 00:45:24.541
77 Roy Young M M60-64 Eye Community Runners 374 00:45:29.225 00:45:18.775
78 Jon Lee M M35-39 404 00:45:39.720 00:45:30.729
79 Paul Wiegand M M55-59 Fenland Running Club 357 00:45:43.474 00:45:34.531
80 Elisabeth Sennitt Clough F F40-44 Three Counties Running Club 292 00:45:45.482 00:45:37.339
81 Olivia Mead F FJ Nene Valley Harriers 218 00:45:49.483 00:45:46.571
82 Paul Ward M M50-54 Team Bex 348 00:45:50.225 00:45:42.134
83 Dave Spurle M M35-39 Huntingdonshire AC 314 00:45:51.889 00:45:49.720
84 Callum McDonald M MJ Ramsey Road Runners 213 00:45:54.291 00:45:50.762
85 David Newton M M65-69 BRJ Run & Tri 242 00:46:00.897 00:45:49.149
86 David Yu M M35-39 The stragglers rc 375 00:46:00.970 00:45:56.968
87 Jeremy Green M M50-54 Werrington Joggers 397 00:46:03.525 00:45:59.740
88 Yvonne Scarrott F F50-54 Nene Valley Harriers 290 00:46:06.725 00:46:03.813
89 Robert Haggart M M60-64 Ely Runners 144 00:46:12.532 00:46:03.389
90 Ian Stokes M M35-39 323 00:46:15.933 00:46:03.140
91 Robert Evans M M20-34 Cambridge Triathlon Club 108 00:46:19.334 00:46:08.990
92 Nick Pearson M M45-49 Eye Community Runners 467 00:46:20.143 00:45:57.557
93 Andy Barber M M50-54 Ely Runners 20 00:46:29.745 00:46:22.655
94 Oli Jenkins M M20-34 179 00:46:39.350 00:46:24.364
95 Phil Neacy M M35-39 Thorney Running Club 238 00:46:44.750 00:46:35.265
96 Ann Wood F F55-59 Werrington Joggers 367 00:46:50.350 00:46:47.332
97 Warren Parish M M35-39 Team Bex 466 00:46:53.968 00:46:45.294
98 Tim Fitches M M35-39 391 00:46:56.369 00:46:46.408
99 Andrew Wool M M45-49 March AC 368 00:46:58.169 00:46:48.684
100 Adam Chown M M20-34 RunDMC 72 00:47:00.189 00:46:53.846
101 Matt Sweeney M M20-34 Team Bex 328 00:47:00.790 00:46:56.100
102 Peter Harris M M65-69 Ely Runners 153 00:47:02.590 00:46:52.846
103 Hanna Brickell F FO Team Bex 47 00:47:03.225 00:46:58.535
104 Nicky Jennings F F45-49 Fenland Running Club 402 00:47:10.207 00:47:00.864
105 Andy Savage M M55-59 289 00:47:21.841 00:46:59.715
106 Jason Robinson M M40-44 . 468 00:47:22.841 00:47:06.840
107 Steve Jenkins M M45-49 180 00:47:27.442 00:47:12.365
108 Anthony Charters M M45-49 St Neots Riverside Runners 450 00:47:28.242 00:47:15.494
109 Peter Ridley M M70+ Eye Community Runners 276 00:47:36.861 00:47:29.771
110 Rob Jagger M M45-49 Team Bex 176 00:47:48.750 00:47:38.462
111 Dean Chapman M M50-54 Bushfield Joggers 68 00:47:56.877 00:47:51.334
112 Jayne Conner F F45-49 82 00:47:56.877 00:47:44.929
113 Justin Showell M M45-49 March AC 298 00:48:06.278 00:47:56.316
114 Karen Ives F F50-54 Yaxley Runners 171 00:48:07.478 00:47:45.960
115 Jose Perez M M45-49 Ely Runners 261 00:48:11.678 00:48:01.133
116 Mark Millinson M M50-54 Stamford Striders 222 00:48:12.278 00:47:55.722
117 Richard Orrell M M50-54 BRJ Run & Tri 249 00:48:15.678 00:48:01.925
118 Andy Wicklen M M40-44 Fenland Running Club 424 00:48:22.880 00:48:09.858
119 Rowan Murray M MJ Ramsey Road Runners 235 00:48:25.800 00:48:21.951
120 John Gilligan M M45-49 Stamford Striders 457 00:48:34.280 00:48:24.937
121 Matthew George M M20-34 127 00:48:36.689 00:48:14.307
122 Thomas Orr M M45-49 March AC 411 00:48:37.900 00:48:19.913
123 Steve Bennington M M50-54 Fenland Running Club 380 00:48:41.691 00:48:30.143
124 Clive Purbrook M M60-64 Newmarket Joggers 268 00:48:46.349 00:48:35.100
125 Steve Megson M M35-39 Yaxley Runners 463 00:48:46.492 00:48:38.549
126 Megan Ayling F FO March AC 16 00:48:46.892 00:48:36.748
127 Dan Riley M M35-39 278 00:48:52.142 00:48:35.385
128 Simon Gilbey M M50-54 Werrington Joggers 131 00:48:58.145 00:48:54.435
129 Chris Grant M M60-64 138 00:49:01.545 00:48:44.788
130 Bryan Newman M M60-64 March AC 239 00:49:03.145 00:48:45.683
131 Steven Bell M M35-39 32 00:49:06.225 00:48:52.272
132 Barry Marshall M M40-44 405 00:49:07.225 00:48:53.272
133 Alison Dunphy F F45-49 Eye Community Runners 100 00:49:08.550 00:49:01.460
134 John Wilson M M35-39 Huntingdonshire AC 426 00:49:14.158 00:49:07.680
135 Sarah Starr F F35-39 March AC 316 00:49:14.958 00:49:09.415
136 Jim Fell M M70+ Werrington Joggers 438 00:49:18.760 00:49:13.217
137 Paul Jephcott M M60-64 Bushfield Joggers 181 00:49:20.360 00:49:14.817
138 Kevin Barnes M M40-44 21 00:49:23.960 00:49:18.417
139 Emma Richmond F FO Eye Community Runners 275 00:49:30.568 00:49:12.491
140 Mick Davies M M20-34 Eye Community Runners 89 00:49:30.968 00:49:12.891
141 Ian Wilson M M45-49 BRJ Run & Tri 425 00:49:31.168 00:49:13.910
142 Travis Anderson M M20-34 Sawtry Walk to Run 14 00:49:37.381 00:49:30.540
143 Steve Starr M M50-54 March AC 317 00:49:43.225 00:49:25.148
144 Jon Long M M40-44 March AC 204 00:50:02.988 00:49:45.600
145 Karen Cameron F F50-54 Cambridge & Coleridge AC 432 00:50:02.988 00:49:48.340
146 Julian Huckle M M55-59 Werrington Joggers 168 00:50:18.392 00:50:09.249
147 Andrew Taylor M M45-49 Newmarket Joggers 329 00:50:31.795 00:50:20.647
148 Arron Friend M M20-34 Thorney Running Club 393 00:50:43.798 00:50:27.642
149 Gillian Peck F F50-54 440 00:50:46.300 00:50:29.847
150 Stephanie Chilton F F40-44 71 00:50:47.225 00:50:31.690
151 Claudius Hempstead M M60-64 159 00:50:50.225 00:50:34.690
152 Andrew Clements M M35-39 76 00:50:56.225 00:50:25.625
153 Adrian Smith M M55-59 Huntingdonshire AC 307 00:50:56.806 00:50:42.853
154 Dean Morgan M M45-49 226 00:51:06.100 00:50:42.220
155 Mark Rose M M50-54 285 00:51:15.230 00:51:02.675
156 Katie Oakes F F35-39 247 00:51:16.240 00:51:05.880
157 Yvette Adamson F F40-44 Huntingdonshire AC 7 00:51:18.430 00:51:05.165
158 Amelia Darnell F FJ Huntingdonshire AC 87 00:51:23.230 00:51:16.687
159 Tracey Barnes F F50-54 Eye Community Runners 23 00:51:23.230 00:50:59.410
160 Megan Ellershaw F F40-44 Eye Community Runners 103 00:51:23.830 00:51:13.850
161 Shane Goldsmith M M45-49 Bushfield Joggers 135 00:51:27.232 00:51:21.289
162 David Hammonds M M40-44 Team Bex 148 00:51:30.350 00:51:19.948
163 Annette Newton F F65+ BRJ Run & Tri 241 00:51:32.350 00:51:20.287
164 Jane Roberts F F50-54 Team Bex 280 00:51:34.236 00:51:22.288
165 Matt Hickman M M40-44 162 00:51:40.600 00:51:34.300
166 Pauline Stocker F F55-59 Huntingdonshire AC 320 00:51:41.260 00:51:34.717
167 Jeff Beever M M55-59 Bushfield Joggers 30 00:51:49.460 00:51:19.751
168 Jane Greenwood F F60-64 Fenland Running Club 140 00:51:53.461 00:51:41.113
169 John Thomas M M70+ Corby AC 332 00:52:05.263 00:52:01.303
170 Adam Knaggs M M40-44 Team Bex 193 00:52:24.268 00:52:08.512
171 Christopher Dodd M M60-64 95 00:52:28.869 00:52:01.351
172 Alice Edwards F F45-49 BRJ Run & Tri 102 00:52:29.269 00:52:17.521
173 Alan Dace M M50-54 On a Mission Fitness 85 00:52:35.270 00:52:09.471
174 Paul Jackson M M50-54 174 00:52:36.720 00:52:08.312
175 Alison Shepperson F F40-44 Bushfield Joggers 441 00:52:41.273 00:52:35.130
176 Mike Blackledge M M45-49 Eye Community Runners 36 00:52:41.273 00:52:29.525
177 Jace Anderson M M20-34 12 00:52:48.274 00:52:40.751
178 Sarah Watts F F45-49 BRJ Run & Tri 351 00:53:05.678 00:52:53.930
179 Deirdre Fee F F55-59 Werrington Joggers 110 00:53:05.780 00:52:53.932
180 Gary Parr M M50-54 Eye Community Runners 257 00:53:06.678 00:52:55.862
181 Lorenzo Slaw M M20-34 304 00:53:06.678 00:52:29.100
182 Elaine McMillan F F40-44 Eye Community Runners 215 00:53:07.850 00:52:51.129
183 M Hunt M M60-64 March Athletic Club 439 00:53:08.301 00:52:32.940
184 Sarah Wilkins F F40-44 Team Bex 360 00:53:08.901 00:52:48.643
185 Laura Webb F F40-44 March AC 352 00:53:09.225 00:52:34.548
186 Barry Lane M M40-44 Thorney Running Club 195 00:53:13.702 00:52:57.746
187 Trevor Sutherill M M65-69 Fenland Running Club 326 00:53:15.225 00:52:33.140
188 Georgia Hill F FO Huntingdonshire AC 460 00:53:17.304 00:53:03.592
189 Jude Newham F F45-49 BRJ Run & Tri 408 00:53:20.323 00:53:02.564
190 Michael Shaw M M55-59 BRJ Run & Tri 295 00:53:41.137 00:53:25.582
191 Abigail Jeeves F F35-39 March AC 178 00:53:59.978 00:53:23.916
192 Lizzie Burgess F F35-39 Huntingdonshire AC 387 00:54:07.780 00:53:54.680
193 Trevor Lindsay M M50-54 203 00:54:11.583 00:53:32.501
194 Kathryn Middlehurst F F35-39 BRJ Run & Tri 221 00:54:14.183 00:54:09.962
195 Mike Gullis M M60-64 BRJ Run & Tri 398 00:54:15.583 00:54:00.829
196 Nigel Keepin M M50-54 186 00:54:16.983 00:54:04.350
197 Marlena Koralewska F FO Eye Community Runners 403 00:54:23.207 00:53:54.700
198 Mark Corcoran M M35-39 436 00:54:25.811 00:53:59.531
199 Gavin Walker M M50-54 Sawtry Walk to Run 421 00:54:28.850 00:54:21.213
200 Mark Darlow M M40-44 March AC 86 00:54:43.657 00:54:26.267
201 Les Henson M M60-64 Eye Community Runners 160 00:54:48.874 00:54:27.296
202 Teresa Dolby F F45-49 97 00:54:54.750 00:54:26.938
203 Chris Towers M M45-49 420 00:54:58.750 00:54:36.497
204 Lesley Wright F F55-59 March Athletic Club 443 00:55:08.278 00:54:35.870
205 Darren Lydon M M40-44 Team Bex 206 00:55:11.478 00:55:01.143
206 Mark Bristowe M M35-39 Team Bex 49 00:55:14.278 00:54:57.922
207 Ralph Weldon M M20-34 354 00:55:16.879 00:55:09.336
208 Mike Jackman M M20-34 172 00:55:30.881 00:55:08.702
209 Claire Smith F F35-39 308 00:55:38.301 00:55:14.802
210 Jac Richards F F50-54 Fenland Running Club 274 00:55:39.101 00:55:15.513
211 Laura Greenwood F F45-49 Thorney Running Club 141 00:55:50.707 00:55:31.548
212 Steven Tebbutt M M35-39 331 00:55:56.745 00:55:33.246
213 Lesley Harwood F F55-59 Yaxley Runners 399 00:55:58.545 00:55:36.767
214 Jonathan Stocks M M45-49 321 00:56:10.551 00:55:42.951
215 Jenny Bryant F F60-64 Bushfield Joggers 56 00:56:28.784 00:55:58.612
216 Kirsty Sewell F F45-49 294 00:56:37.985 00:56:05.969
217 Norman Smith M M60-64 Road Runners Club 311 00:56:39.387 00:56:22.280
218 David Parkes M M65-69 253 00:56:52.225 00:56:28.726
219 Adam Blake M M45-49 Yaxley Runners & Joggers 38 00:56:57.992 00:56:36.614
220 Chris Ray M M20-34 272 00:57:01.993 00:56:38.494
221 Vicki Drake F F40-44 Three Counties Running Club 98 00:57:06.197 00:56:28.115
222 Gaelle Bryant F F45-49 March AC 55 00:57:06.997 00:56:34.863
223 Shara Hayes F F45-49 Ely Runners 157 00:57:14.225 00:56:58.557
224 Darren Muff M M45-49 BRJ Run & Tri 230 00:57:16.000 00:56:49.202
225 Joanne Muff F F45-49 BRJ Run & Tri 231 00:57:16.400 00:56:49.602
226 Millie Caffull F FO Kettering Town Harriers 448 00:57:25.100 00:57:05.544
227 Marie Williamson F F40-44 Ramsey Road Runners 361 00:57:26.802 00:57:11.647
228 Michael Dolby M M45-49 96 00:57:40.614 00:57:13.317
229 Lynn Marshall F F45-49 406 00:57:49.225 00:57:36.770
230 Andy Budd M M45-49 385 00:57:53.417 00:57:40.269
231 Carol Atkinson F FO Sawtry Walk to Run 444 00:57:55.418 00:57:26.818
232 Kay Broad F F40-44 50 00:57:58.620 00:57:32.221
233 Helen Ayres F FO Thorney Running Club 445 00:58:05.223 00:57:40.583
234 Stuart Barnes M M20-34 Eye Community Runners 22 00:58:11.625 00:57:47.436
235 Greg Sewell M M45-49 293 00:58:14.430 00:57:42.616
236 Gary Norman M M55-59 243 00:58:14.630 00:57:48.831
237 Pauline Chandler F F65+ 67 00:58:18.430 00:57:37.365
238 Megan Randall F F35-39 Thorney Running Club 271 00:58:28.300 00:58:09.471
239 Philip Tiller M M45-49 335 00:58:28.630 00:58:01.333
240 Andy Potter M M55-59 Stamford Striders 266 00:58:31.833 00:58:16.770
241 Claire Few F F50-54 BRJ Run & Tri 112 00:58:38.330 00:58:23.880
242 Lili Brown F F35-39 Ely Triathlon Club 53 00:58:39.233 00:58:13.340
243 Bill Swadling M M70+ March AC 327 00:58:39.433 00:58:06.142
244 Vincent Wilson M M45-49 Team Bex 363 00:58:41.330 00:58:20.361
245 Kate Ruddock F F45-49 BRJ Run & Tri 287 00:58:43.236 00:58:29.283
246 Debbie Peters F F45-49 Thorney Running Club 262 00:58:47.400 00:58:28.481
247 Laura Ballester F FO Team Bex 18 00:58:48.400 00:58:27.368
248 Lee Bracey M M20-34 42 00:58:48.400 00:58:12.180
249 Ian Bridges M M55-59 48 00:58:58.656 00:58:49.313
250 Nadine Jackson F FO Thorney Running Club 173 00:59:00.257 00:58:30.857
251 Caroline Wright F FO Team Bex 427 00:59:06.570 00:58:44.879
252 Edward Morris M M70+ Thorney Running Club 228 00:59:07.590 00:58:42.680
253 Nathalie Palmer F F45-49 Thorney Running Club 251 00:59:09.261 00:58:39.861
254 Melanie Gearing F F45-49 BRJ Run & Tri 126 00:59:27.225 00:59:11.689
255 Donna Whitaker F F35-39 BRJ Run & Tri 423 00:59:30.268 00:59:15.714
256 Anne Johnstone F F50-54 Stamford Striders 182 00:59:36.271 00:59:03.383
257 Frances Smith F F40-44 309 00:59:41.872 00:59:19.693
258 Vicky Burke F F40-44 Huntingdonshire AC 58 00:59:46.278 00:59:30.122
259 Steven Burke M M45-49 Huntingdonshire AC 388 00:59:46.878 00:59:30.376
260 Katie Ellson F FO Bodymode Running Club 106 01:00:00.960 00:59:26.865
261 Gemma Collins F F45-49 80 01:00:04.225 00:59:44.630
262 Joanne Hart F F40-44 Team Bex 155 01:00:06.497 00:59:46.537
263 Terry Fone M M70+ Eye Community Runners 118 01:00:06.697 00:59:44.111
264 Sara Penketh F F45-49 Werrington Joggers 260 01:00:14.225 00:59:48.178
265 Andy Bainbridge M M35-39 379 01:00:16.102 00:59:40.443
266 Paul Colquitt M M45-49 81 01:00:18.704 00:59:52.657
267 Steve Abey M M45-49 2 01:00:20.225 00:59:54.178
268 Richard Davies M M45-49 BRJ Run & Tri 90 01:00:31.504 01:00:16.349
269 Ken Drummond M M50-54 Sawtry Walk to Run 454 01:00:38.107 01:00:11.507
270 Sara Lane F F40-44 197 01:00:40.311 01:00:20.759
271 Kristi Wood F F35-39 471 01:00:41.225 01:00:24.494
272 Annie Pearson F FO 258 01:00:41.712 01:00:08.984
273 Stewart Wood M M40-44 472 01:00:42.514 01:00:25.544
274 Zoe Gourley F F40-44 Three Counties Running Club 395 01:00:45.918 01:00:22.932
275 Annika McDonald F FO Knaresborough Striders 212 01:00:48.958 01:00:40.815
276 Will Hardie M M50-54 150 01:00:53.780 01:00:23.180
277 David King M M20-34 191 01:00:55.583 01:00:16.701
278 Tracy Moore F F45-49 Thorney Running Club 225 01:00:59.183 01:00:39.870
279 Caroline Banks F F40-44 Team Bex 19 01:01:09.585 01:00:49.794
280 Lisa Fitzpatrick F F40-44 Team Bex 117 01:01:09.791 01:00:49.831
281 Roger Tolfree M M70+ Bodymode Running Club 336 01:01:17.593 01:00:44.775
282 Rob Tomkins M M45-49 Bushfield Joggers 337 01:01:24.194 01:00:58.195
283 Laura Truss F F35-39 Eye Community Runners 339 01:01:28.401 01:00:59.601
284 Vanessa Saberton-Smith F F45-49 Bodymode Running Club 288 01:01:35.300 01:01:01.367
285 Alan Gray M M65-69 Stamford Striders 139 01:01:40.180 01:01:06.352
286 Elaine Hayward F F45-49 158 01:01:42.618 01:01:14.400
287 Vicky Taylor F FO 330 01:01:59.632 01:01:42.273
288 Phil Pearsons M M55-59 BRJ Run & Tri 259 01:02:00.447 01:01:31.537
289 Ali Naylor F F35-39 Team Bex 236 01:02:01.447 01:01:40.269
290 Hannah Abblitt F F40-44 Team Bex 1 01:02:02.848 01:01:32.480
291 Samantha Wool F F40-44 Bodymode Running Club 369 01:02:02.848 01:01:29.120
292 Rio Glowacki F FO 134 01:02:04.850 01:01:48.597
293 Linda Walker F F45-49 Sawtry Walk to Run 422 01:02:06.850 01:01:38.250
294 Andrew Hobbs M M20-34 164 01:02:07.500 01:01:38.472
295 Ashley Jones M M35-39 183 01:02:11.500 01:01:32.368
296 Bernadette Fitzharris F F45-49 Eye Community Runners 116 01:02:12.225 01:01:43.647
297 Mark Bett M M45-49 35 01:02:24.255 01:01:53.253
298 Oli Coley M M20-34 79 01:02:32.456 01:02:03.878
299 Anna Devine F F40-44 Yaxley Runners & Joggers 453 01:02:51.662 01:02:29.884
300 Emma Dyer F F40-44 101 01:02:55.684 01:02:31.294
301 Irene Lane F F60-64 March AC 196 01:03:01.493 01:02:37.103
302 Emma Parkes F F45-49 Eye Community Runners 254 01:03:09.700 01:02:41.210
303 Roland Frohlich M M20-34 456 01:03:09.950 01:02:44.705
304 Philippa Peck F FO 413 01:03:10.900 01:02:38.483
305 Lucy Hicks F F35-39 Fenland Running Club 163 01:03:35.306 01:03:10.916
306 Gail Burgess F F40-44 Bodymode Running Club 386 01:03:39.906 01:03:06.675
307 Jean Maggs F F50-54 Yaxley Runners & Joggers 207 01:03:50.128 01:03:27.949
308 Barbara Welbourn F F50-54 Fenland Running Club 353 01:04:14.132 01:03:49.742
309 Sarah Ellington F FO 104 01:04:25.134 01:04:05.343
310 Justina Newman F F45-49 240 01:04:46.747 01:04:10.209
311 Tina Smith F F55-59 Fen Edge Runners 312 01:04:47.761 01:04:29.602
312 Leanne Clarke F FO 74 01:04:48.225 01:04:17.723
313 Tracy Rookyard F F45-49 Eye Community Runners 283 01:04:52.173 01:04:23.173
314 Debbie Fisher F F40-44 Ely Runners 114 01:04:54.375 01:04:17.310
315 Chris Anderson M M40-44 Fenland Running Club 11 01:04:55.778 01:04:23.737
316 Claire Haggart F F55-59 Ely Runners 143 01:04:56.379 01:04:19.350
317 Linda Threadgold F F55-59 Eye Community Runners 334 01:04:58.979 01:04:29.379
318 Esther Goodwin F F40-44 Thorney Running Club 136 01:05:13.422 01:04:54.563
319 Kate Mann F F40-44 Werrington Joggers 462 01:05:58.348 01:05:32.989
320 John Tyrrell M M35-39 341 01:06:01.843 01:05:37.530
321 Michelle Vogel F F35-39 345 01:06:02.225 01:05:24.748
322 Timothy Hall M M65-69 BRJ Run & Tri 146 01:06:15.845 01:05:48.845
323 Tim Thurston M M55-59 419 01:06:22.590 01:05:56.660
324 Hayley Hopkins F FO Team Bex 167 01:06:26.862 01:06:06.105
325 Sharon Stancer F F45-49 Werrington Joggers 315 01:06:53.298 01:06:14.616
326 Patrick Brown M M70+ March AC 54 01:06:57.698 01:06:15.283
327 James Haycock M M20-34 Huntingdonshire AC 156 01:07:10.506 01:06:46.918
328 Sarah Short F F50-54 Eye Community Runners 417 01:07:15.728 01:06:59.956
329 Karen Glen F F50-54 394 01:07:23.129 01:06:50.311
330 Diane Constable F F35-39 Eye Community Runners 83 01:07:27.333 01:07:15.237
331 Emma Kelcher F FO 187 01:07:29.547 01:06:56.516
332 Peter Whitehead M M70+ Huntingdonshire AC 356 01:07:30.949 01:06:59.752
333 Sue Pilcher F F40-44 Werrington Joggers 264 01:07:30.949 01:07:05.225
334 Patricia Dicks F F60-64 93 01:08:12.575 01:07:49.389
335 Joanna Willmott F F45-49 362 01:08:18.978 01:07:41.305
336 Louise Knaggs F F45-49 Team Bex 194 01:08:45.384 01:08:25.130
337 Michelle Boswell F F40-44 Team Bex 446 01:08:47.984 01:08:27.227
338 Mandy Ndoro F F40-44 237 01:09:12.400 01:08:51.469
339 Darren Cooper M M40-44 Sawtry Walk to Run 451 01:09:18.241 01:08:51.641
340 Sue Ridley F F65+ Eye Community Runners 277 01:09:29.643 01:09:13.259
341 Claire Dawson F F50-54 Team Bex 91 01:09:31.500 01:09:10.178
342 Vikki Tomkinson F F35-39 Team Bex 338 01:09:31.500 01:09:10.479
343 Cate Ewan F F45-49 Bodymode Running Club 109 01:09:54.286 01:09:19.500
344 Sarah George F FO 129 01:09:59.486 01:09:34.696
345 Debbie Murphy F F50-54 232 01:10:02.894 01:09:45.737
346 Sharon Charles F F40-44 70 01:10:04.225 01:09:43.654
347 Phil Berridge M M60-64 Thorney Running Club 430 01:10:15.296 01:09:55.736
348 Lulu Robinson F F35-39 Team Bex 282 01:10:20.896 01:10:00.325
349 Keith Simmons M M65-69 BRJ Run & Tri 300 01:10:30.113 01:09:55.436
350 Claire Sibley F F45-49 Thorney Running Club 299 01:10:45.713 01:10:27.154
351 Chris Uden M M55-59 Bodymode Running Club 342 01:10:55.514 01:10:20.678
352 Emma Cichy F FO 73 01:10:55.914 01:10:20.678
353 Joanne Brown F F35-39 Bodymode Running Club 52 01:10:56.514 01:10:21.278
354 Rachael Jefferson-Mann F FO Werrington Joggers 461 01:11:39.731 01:11:13.917
355 Sharon Thomas F F40-44 Werrington Joggers 418 01:11:52.732 01:11:14.855
356 Gary Murphy M M55-59 233 01:12:31.592 01:12:14.233
357 Angela King F F50-54 Team Bex 189 01:12:45.996 01:12:25.230
358 Keira Murray F FJ Sawtry Walk to Run 234 01:13:39.643 01:13:11.443
359 Amy Boutle F FO Ramsey Road Runners 382 01:14:11.257 01:13:28.172
360 Sharon Blackledge F F45-49 Bushfield Joggers 37 01:14:13.570 01:13:43.100
361 Sarah Marshall F F40-44 Thorney Running Club 209 01:14:19.659 01:14:00.500
362 Joanne Bradley F F40-44 Team Bex 43 01:14:30.260 01:14:09.489
363 Catherine French F F50-54 Werrington Joggers 123 01:15:37.297 01:14:56.120
364 Brian Bradshaw M M65-69 383 01:15:55.708 01:15:37.749
365 Mark Harris M M20-34 459 01:15:57.713 01:15:22.540
366 Jonathan Canham M M35-39 61 01:16:57.765 01:16:15.680
367 Natalie Parnham F FO 256 01:16:57.765 01:16:15.280
368 Monique Van Boom F F35-39 343 01:17:09.382 01:16:39.182
369 Jacqui Harris F F55-59 151 01:17:19.803 01:16:49.603
370 Kerry Hardie F F45-49 149 01:17:19.803 01:16:49.603
371 Emma Stevens F F40-44 BRJ Run & Tri 469 01:17:26.403 01:16:58.603
372 Emma Osgood F F40-44 Werrington Joggers 412 01:17:55.818 01:17:17.460
373 Carol Hall F F55-59 BRJ Run & Tri 145 01:18:29.370 01:18:01.837
374 Kelly Carter F F40-44 Fenland Running Club. 63 01:18:51.668 01:18:19.854
375 Jeffrey Short M M50-54 297 01:19:06.740 01:18:29.609
376 Suzanne Reynolds F F35-39 Team Bex 273 01:19:29.295 01:19:07.632
377 Ali Jagger F F45-49 Team Bex 175 01:19:29.495 01:19:07.832
378 Melanie Wesley F F45-49 Team Bex 355 01:19:29.495 01:19:05.840
379 Maria Inquieti F F35-39 Werrington Joggers 170 01:19:36.110 01:18:58.280
380 Bartek Zaremba M M40-44 428 01:19:41.110 01:19:21.550
381 Magdalena Zaremba F F35-39 Thorney Running Club 376 01:19:41.110 01:19:21.350
382 Andrea Crellin F F40-44 452 01:20:25.162 01:20:05.402
383 Vikki Beale F F45-49 Team Bex 28 01:20:53.981 01:20:29.570
384 Helena Rose F F50-54 Werrington Joggers 284 01:25:19.989 01:24:39.104
385 Marilyn Agyeman F FO BRJ Run & Tri 8 01:27:17.348 01:26:49.348
386 Cara Foreman F FO Team Bex 119 01:29:31.706 01:29:07.295
387 Emma King F F35-39 Team Bex 192 01:29:32.106 01:29:07.695
388 Gill Holmes F F60-64 Werrington Joggers 166 01:33:40.603 01:32:57.318
389 Penny Rowe F F45-49 Eye Community Runners 286 01:33:40.803 01:33:09.366
390 Jenny Winser F F50-54 Team Bex 365 01:52:17.804 01:51:54.720
391 Zayheda Khan F F45-49 Team Bex 188 01:52:18.204 01:51:54.472

2.1k Fun Run

Start time: 24/06/2018 09:30

Position Forename Surname Gender Category Club Tag Gun Time Chip Time
1 Sebastian Darnell M MU16 Huntingdonshire AC 622 00:07:34.252 00:07:33.447
2 James Orrell M MU16 BRJ Run & Tri 665 00:07:37.374 00:07:36.569
3 Dylan Tomaselli M MU16 Nene Valley Harriers 683 00:07:44.374 00:07:43.905
4 Keelan Duffy M MU16 BRJ Run & Tri 701 00:07:51.374 00:07:50.718
5 William West-Robinson M MU16 Nene Valley Harriers 712 00:08:00.374 00:08:00.770
6 Ciaran Burke M MU16 Huntingdonshire AC 616 00:08:09.181 00:08:09.181
7 Elijah Goodwin M MU16 Thorney Running Club 627 00:08:22.499 00:08:21.273
8 Tobias Goodwin M MU16 Thorney Running Club 629 00:08:29.374 00:08:28.351
9 Joshua Lee M MU16 BRJ Run & Tri 703 00:08:37.970 00:08:35.991
10 Keaton Neacy M MU16 Thorney Running Club 661 00:08:40.685 00:08:40.685
11 Alex Mitton M MU16 BRJ Run & Tri 655 00:08:41.699 00:08:41.699
12 Jeff Newham M MU16 BRJ Run & Tri 706 00:08:41.699 00:08:40.860
13 Caitlan Burke F FU16 Huntingdonshire AC 615 00:08:43.318 00:08:42.714
14 Henry Moore M MU16 Thorney Running Club 657 00:08:44.374 00:08:42.590
15 Liam Read M MU16 Ramsey Road Runners 677 00:08:47.319 00:08:46.213
16 Aedan Lydon M MU16 St Neots Riverside Runners 651 00:08:47.519 00:08:46.910
17 Isaac Goodwin M MU16 Thorney Running Club 628 00:08:51.343 00:08:51.343
18 Daniel Brook M MU16 BRJ Run & Tri 696 00:08:54.374 00:08:53.569
19 Ryan Ingram M MU16 Eye Community Runners 645 00:08:56.939 00:08:56.134
20 Alex Munford M MU16 Ramsey Road Runners 659 00:09:03.374 00:09:01.946
21 Samuel Munford M MU16 Ramsey Road Runners 660 00:09:09.147 00:09:08.735
22 Finley Pask M MU16 Ramsey Road Runners 666 00:09:13.860 00:09:13.860
23 Jack Read M MU16 Ramsey Road Runners 676 00:09:14.355 00:09:14.329
24 Archie Bullman M MU16 March AC 613 00:09:15.374 00:09:14.770
25 Samuel Hewson M MU16 Ramsey Road Runners 714 00:09:20.374 00:09:19.810
26 Isaac Fox M MU16 Ramsey Road Runners 716 00:09:30.383 00:09:29.986
27 Rosie Mead F FU16 Nene Valley Harriers 653 00:09:30.583 00:09:29.920
28 Liam Morris M MU16 Team Bex 658 00:09:34.784 00:09:32.950
29 Harry Read M MU16 Ramsey Road Runners 675 00:09:35.585 00:09:35.228
30 Luke Maddy M MU16 Thorney Running Club 705 00:09:47.374 00:09:45.300
31 Oscar Tomaselli M MU16 Nene Valley Harriers 684 00:09:50.500 00:09:48.649
32 Lily Fiveash F FU16 March AC 713 00:09:50.805 00:09:49.195
33 Elliot Sly M MU16 Huntingdonshire AC 726 00:09:55.374 00:09:55.374
34 Lily Clark F FU16 BRJ Run & Tri 620 00:09:57.211 00:09:55.985
35 Paul Bryant M MU16 March AC 612 00:10:06.214 00:10:05.108
36 Reece Tyrrell M MU16 Ramsey Road Runners 687 00:10:06.780 00:10:02.930
37 Nicola Williamson F FU16 Ramsey Road Runners 692 00:10:07.170 00:10:06.413
38 Ava Tomkinson F FU16 Team Bex 685 00:10:12.497 00:10:12.623
39 Torsten Atkins M MU16 Offord Runners 602 00:10:13.170 00:10:06.897
40 Thomas Tyrrell M MU16 Ramsey Road Runners 689 00:10:15.820 00:10:11.970
41 Shelby Neacy F FU16 Thorney Running Club 662 00:10:17.374 00:10:15.983
42 Jessica Ingram F FU16 Eye Community Runners 644 00:10:18.210 00:10:16.377
43 Mylea Burchett F FU16 Eye Community Runners 614 00:10:23.374 00:10:21.764
44 Steve Burke M MO16 Huntingdonshire AC 698 00:10:30.374 00:10:26.123
45 Joshua Pollard M MU16 Ramsey Road Runners 723 00:10:44.448 00:10:42.133
46 Samuel Broad M MU16 607 00:10:44.648 00:10:39.573
47 Olivia Brown F FU16 Ramsey Road Runners 611 00:10:46.257 00:10:42.600
48 Sarah Gauvin F FO16 Fenland Running Club 626 00:10:57.261 00:10:57.261
49 Henry Pittock M MU16 Fenland Running Club 673 00:10:57.800 00:10:52.545
50 Ben Mehew M MU16 Team Bex 654 00:10:59.374 00:10:57.340
51 Rhoda Roberts F FO16 Offord Runners 711 00:11:01.664 00:10:54.942
52 Joel Roberts M MU16 Offord Runners 679 00:11:03.295 00:10:56.573
53 Rosie Brook F FU16 697 00:11:06.374 00:11:06.374
54 Ryan Tyrrell M MU16 Ramsey Road Runners 688 00:11:08.100 00:11:08.100
55 Esme Lydon F FU16 Team Bex 652 00:11:09.108 00:11:07.274
56 Charlie Selby M MU16 Ramsey Road Runners 681 00:11:21.514 00:11:20.537
57 Poppy Clark F FU16 BRJ Run & Tri 621 00:11:24.118 00:11:20.474
58 Oliver Fox M MU16 Ramsey Road Runners 717 00:11:26.722 00:11:26.567
59 John Clark M MO16 619 00:11:26.922 00:11:23.278
60 Jonathon Palmer M MO16 Ramsey Road Runners 709 00:11:38.149 00:11:34.839
61 Eloise Palmer F FU16 Ramsey Road Runners 708 00:11:38.249 00:11:35.815
62 Evelyn Brown F FU16 Ramsey Road Runners 609 00:12:01.717 00:11:56.852
63 Joshua Jones M MU16 648 00:12:07.792 00:12:05.758
64 Ciara Maddy F FU16 Thorney Running Club 704 00:12:32.818 00:12:29.174
65 Bernie Anderson M MU16 Fenland Running Club 600 00:12:43.374 00:12:39.112
66 Elly Atkins F FU16 Offord Runners 601 00:13:14.546 00:13:07.424
67 Madison Hicks F FU16 Fenland Running Club 633 00:13:19.875 00:13:17.860
68 Amy Rudd F FU16 March AC 680 00:13:28.800 00:13:24.836
69 Gilly Anderson F FO16 729 00:13:33.691 00:13:28.950
70 Ava Stapleton F FU16 Offord Runners 682 00:13:53.876 00:13:45.951
71 Bridget Lea F FU16 Offord Runners 650 00:13:58.306 00:13:51.784
72 Graham Lea M MO16 702 00:14:08.122 00:14:01.000
73 Cara Pienescu F FU16 672 00:14:11.890 00:14:06.886
74 Amelia Broad F FU16 605 00:14:12.524 00:14:12.524
75 Olivia Hurst F FU16 Team Bex 641 00:14:22.374 00:14:19.940
76 Sienna Tomkinson F FU16 Team Bex 686 00:14:24.733 00:14:24.733
77 Ernie Hill M MU16 Team Bex 635 00:14:28.374 00:14:25.731
78 Stanley Hurst M MU16 Team Bex 643 00:14:30.153 00:14:27.309
79 Ell Pearson F FU16 667 00:14:36.707 00:14:33.263
80 Simon Pearson M MO16 669 00:14:36.749 00:14:32.899
81 David Broad M MO16 606 00:15:03.312 00:14:57.353
82 Caitlyn Brown F FO16 608 00:15:04.379 00:14:59.375
83 Sanna Hekkala-Rolfe F FO16 No 718 00:15:09.141 00:15:09.141
84 Moli Rolfe F FU16 No 725 00:15:09.998 00:15:00.823
85 Nicola McDermott F FO16 Ramsey Road Runners 722 00:15:15.743 00:15:07.324
86 James McDermott M MU16 Ramsey Road Runners 721 00:15:15.787 00:15:07.520
87 Sarah Atkins F FO16 Offord Runners 695 00:15:30.855 00:15:23.333
88 Chloe Hammonds F FU16 Team Bex 630 00:15:41.863 00:15:40.435
89 Jessica Beebe F FU16 Ramsey Road Runners 715 00:15:47.251 00:15:39.557
90 Laura Edwards F FU16 Ramsey Road Runners 624 00:15:47.251 00:15:39.438
91 Rachel Palmer F FO16 Ramsey Road Runners 710 00:16:06.374 00:16:03.453
92 Camille Palmer F FU16 Ramsey Road Runners 707 00:16:07.904 00:16:04.824
93 Caitlyn Campbell F FU16 699 00:16:19.374 00:16:14.509
94 Aida Pienescu F FU16 671 00:16:20.511 00:16:15.646
95 Sophie Blackledge F FU16 Bushfield Joggers 604 00:16:50.638 00:16:48.204
96 Aiden Jones M MU16 646 00:16:53.979 00:16:52.346
97 Rowan Whittlesey M MU16 March Athletic Club 728 00:17:23.374 00:17:16.652
98 Maisie Whittlesey F FU16 March Athletic Club 727 00:17:25.500 00:17:18.683
99 Ash Jones M MO16 647 00:17:27.206 00:17:25.172
100 Sue Jeeves F FO16 March Athletic Club 719 00:17:34.130 00:17:28.301
101 Helen Hill F FO16 Team Bex 636 00:17:37.374 00:17:34.530
102 Alisha Khan F FU16 Team Bex 649 00:17:37.715 00:17:35.681
103 Callum Vaghela M MU16 691 00:17:51.891 00:17:48.847
104 Chris Anderson M MO16 731 00:18:02.456 00:17:53.927
105 Billy Anderson M MU16 730 00:18:02.600 00:17:53.477
106 Bethan Vaghela F FO16 690 00:19:18.662 00:19:15.218
107 William Pearson M MU16 670 00:19:37.384 00:19:22.641
108 Naomi Pearson F FO16 668 00:19:37.741 00:19:22.846
109 Jacob Hicks M MU16 Fenland Running Club 632 00:20:36.379 00:20:30.648
110 Andy Hicks M MO16 Fenland Running Club 631 00:20:36.979 00:20:30.203
111 Emily Pook F FU16 Offord Runners 674 00:23:37.925 00:23:29.800