Reepham Cross Country

Date: 20/01/2019

Location: Reepham

Website: link

Last year Approx. £1000 to Nancy Oldfield Trust and £800 to Priscilla Bacon. New charities this year are TBC.

Very muddy and lots of water.
10.30 start at whitwell station on Jan 20th
Juniors under 15 £5 affiliated £7 un affiliated 5k one lap. (minimum age 11
All others £10 affiliated and £12 unaffiliated.

NO DOGS this year. Sorry!

- Spot prizes
- Medal for all.
- Prizes 1st 2nd 3rd male female and juniors.
- 1st male and female V40 V45 V50 V55 V60 V65 V70.

Entries are non-refundable but transfers are available until 13/01/2019. Login to transfer your entry.

Your current entrants

Race Options

Name/Distance Start time Entrants
Seniors (2 laps) 10:30 am
100%

Entrance limit reached for this race!

Affiliated £10.00
Unaffiliated £12.00
Juniors (1 lap) 10:30 am
27%
Affiliated £5.00
Unaffiliated £7.00
Waiting List 10:30 am
0%
Waiting List - Affiliated £0.00
Waiting List - Unaffiliated £0.00
Name Club Wave
Laurence Abel Seniors (2 laps)
Darren Adams Team Dunerunner Seniors (2 laps)
Lisa Adams Team Dunerunner Seniors (2 laps)
Darryl Ainslie Lowestoft Road Runners Seniors (2 laps)
Caroline Allen Seniors (2 laps)
Keith Ambrose Seniors (2 laps)
Gemma Aylen Great Yarmouth Road Runners Seniors (2 laps)
Jack Bacon Seniors (2 laps)
Howard Bailey Dereham Runners AC Seniors (2 laps)
Steven Barber Great Yarmouth & District AC Seniors (2 laps)
Daniel Bartlette Cart house trotters Seniors (2 laps)
Sam Barwick Norfolk Harriers Seniors (2 laps)
Antony Beales Wymondham AC Seniors (2 laps)
Amy Bilham Seniors (2 laps)
Joann Birkhead Run Mummy Run Seniors (2 laps)
Stuart Bizley Dereham Runners AC Seniors (2 laps)
Clare Bland Seniors (2 laps)
Karen Bradley Coltishall Jaguars Seniors (2 laps)
Diane Bunch Hunts AC Seniors (2 laps)
Cindy Burgess Wymondham AC Seniors (2 laps)
Nick Burman Seniors (2 laps)
Jo Burrows Seniors (2 laps)
James Carass Great Yarmouth Road Runners Seniors (2 laps)
Katie Cardy Seniors (2 laps)
Sherralyn Carlton Seniors (2 laps)
Sue Cattermole Seniors (2 laps)
Will Clennell Seniors (2 laps)
Theresa Colby Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Rebecca Coleman Wymondham AC Seniors (2 laps)
Richard Coles Seniors (2 laps)
Philippa Coles Seniors (2 laps)
Benjamin Collison West Norfolk AC Seniors (2 laps)
Sandy Convoy RunDMC Seniors (2 laps)
Michelle Convoy RunDMC Seniors (2 laps)
Anneke Cook Wymondham AC Seniors (2 laps)
Becky Cooper Seniors (2 laps)
Gary Cooper Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Claire Cork Wymondham AC Seniors (2 laps)
Jason Corner Coltishall Jaguars Seniors (2 laps)
Blaine Craddock Great Yarmouth & District AC Seniors (2 laps)
Maria Louisa Crutchley Seniors (2 laps)
Joanna Daubney Seniors (2 laps)
Hanna Dean Bungay Black Dog RC Seniors (2 laps)
Richard Dickson Ryston Runners AC Seniors (2 laps)
Mark Doughty Ryston Runners AC Seniors (2 laps)
Marie Doughty Team Dunerunner Seniors (2 laps)
Pauline Drewery Ryston Runners AC Seniors (2 laps)
Vanessa Duffy Team Dunerunner Seniors (2 laps)
Helen Edwards Seniors (2 laps)
Laura Naomi Edwards Seniors (2 laps)
Charlotte El-Labany Wymondham AC Seniors (2 laps)
Simone Elerum-Hunt Seniors (2 laps)
Emma Elverum-Hunt Seniors (2 laps)
Emma Fickling Wymondham AC Seniors (2 laps)
Helen Fiske Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Ian Flowerdew Seniors (2 laps)
Janine Flowerdew Seniors (2 laps)
Louise Franklin Seniors (2 laps)
Ian Freel Great Yarmouth Road Runners Seniors (2 laps)
Matthew Freezer Dereham Runners AC Seniors (2 laps)
Christopher Gay Great Yarmouth & District AC Seniors (2 laps)
Joanna Godwin Wymondham AC Seniors (2 laps)
Keith Gooch Seniors (2 laps)
Jackie Gooch Coltishall Jaguars Seniors (2 laps)
Julie Gowland Seniors (2 laps)
Samantha Grainger Wymondham AC Seniors (2 laps)
Alice Grant Seniors (2 laps)
Allison Graves Runners-next-the-Sea Seniors (2 laps)
Lisa Greengrass Wymondham AC Seniors (2 laps)
Daniel Grocott Seniors (2 laps)
Rosie Gunning Seniors (2 laps)
Nick Gurney Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Gavin Hall Wymondham AC Seniors (2 laps)
Craig Hall Seniors (2 laps)
Adrian Hall Wymondham AC Seniors (2 laps)
Dean Hawkins Seniors (2 laps)
Chris Hayes Seniors (2 laps)
Nadine Heseltine Dunerunner Seniors (2 laps)
Baz Hipwell Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Keith Hood Wymondham AC Seniors (2 laps)
James Hopgood Seniors (2 laps)
Nigel Horney Keswick AC Seniors (2 laps)
Caroline Houghton Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Zak Houghton City of Norwich Athletics Club Seniors (2 laps)
David Houghton Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Chris Howard Wymondham AC Seniors (2 laps)
Amy Howarth Team Dunerunner Seniors (2 laps)
Ceridwen Howell Runners-next-the-Sea Seniors (2 laps)
Tim Howlett Seniors (2 laps)
Terry Hubbard Great Yarmouth Road Runners Seniors (2 laps)
Katie Huggins Seniors (2 laps)
Glyn Ingram Runners-next-the-Sea Seniors (2 laps)
Martin Jackson Grange Farm & Dunmow Runners Seniors (2 laps)
Lori Johnston Seniors (2 laps)
Iain Johnstone Great Yarmouth & District AC Seniors (2 laps)
Hayley Jones Runners-next-the-Sea Seniors (2 laps)
Ray Kirby Tri-Anglia Triathlon Club Seniors (2 laps)
Jason Knights Seniors (2 laps)
Kirsty Lack Runners-next-the-Sea Seniors (2 laps)
Robert Last Dereham Runners AC Seniors (2 laps)
Deborah Last Seniors (2 laps)
Kim Laud Huntingdonshire AC Seniors (2 laps)
Stuart Lawn Beccles & Bungay Harriers Seniors (2 laps)
Stephanie Lawrence City of Norwich Athletics Club Seniors (2 laps)
Paula Lawson Reepham Runners Seniors (2 laps)
Jason Lawson Reepham Runners Seniors (2 laps)
Imogen Lees Norfolk Gazelles AC Seniors (2 laps)
Graeme Lesson Ryston Runners AC Seniors (2 laps)
Carole Locke Kings Lynn Community Runners Seniors (2 laps)
Mick Lucey Seniors (2 laps)
Sarah-Jayne Lumley Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Glyn Manton Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Linda Marshall Ryston Runners AC Seniors (2 laps)
Aston Martin Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Neil May Team Dunerunner Seniors (2 laps)
Gary McDonald Lowestoft Road Runners Seniors (2 laps)
Sophie McLaren Wymondham AC Seniors (2 laps)
Steven McNicholas Norfolk Gazelles AC Seniors (2 laps)
Amanda Medler Runfit thiroe Marriott Seniors (2 laps)
Dee Middleton-hall Wymondham AC Seniors (2 laps)
Rachel Miller Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Tess Minns Hunts AC Seniors (2 laps)
Kate Monaghan Reepham Runners Seniors (2 laps)
Keith Moore Dereham Runners AC Seniors (2 laps)
Anna Morley Buxton Fancy Ladies Seniors (2 laps)
Ursula Newland Seniors (2 laps)
Steve Nicholls Dunerunner Seniors (2 laps)
Linda Nobbs Beccles & Bungay Harriers Seniors (2 laps)
Richard Nolan Seniors (2 laps)
Susan Nolan Seniors (2 laps)
James O'Connor Seniors (2 laps)
Rachel Ollett Team Dunerunner Seniors (2 laps)
Mark Ollett Team Dunerunner Seniors (2 laps)
Eva Osborne Wymondham AC Seniors (2 laps)
Lyn Ottaway Wymondham AC Seniors (2 laps)
Lee Oxbury Norfolk Gazelles AC Seniors (2 laps)
Chris Palmer Runners-next-the-Sea Seniors (2 laps)
Louise Paterson City of Norwich Athletics Club Seniors (2 laps)
Greg Pearson Reepham Runners Seniors (2 laps)
Karen Peck Great Yarmouth Road Runners Seniors (2 laps)
Louise Pegg North Norfolk Beach Runners Seniors (2 laps)
Sally Philpot Seniors (2 laps)
Rachael Pizey Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Stephen Pizey Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Louis Plater Seniors (2 laps)
Emma Potter-Campbell Dereham Runners AC Seniors (2 laps)
Vikki Powles Runners-next-the-Sea Seniors (2 laps)
Lucie Pratt Seniors (2 laps)
Felicity Quinn North Norfolk Beach Runners Seniors (2 laps)
Cameron Raven Runners-next-the-Sea Seniors (2 laps)
Terri Read Dereham Runners AC Seniors (2 laps)
Graham Rees Seniors (2 laps)
Lianne Rees Seniors (2 laps)
Paul Richardson Dereham Runners AC Seniors (2 laps)
Claire Riseborough Runners-next-the-Sea Seniors (2 laps)
Oakley Rivers Seniors (2 laps)
Martin Rowe Lonely Goat RC Seniors (2 laps)
Tim Rudd Ryston Runners AC Seniors (2 laps)
Kat Sanders North Norfolk Beach Runners Seniors (2 laps)
Robert Scarfe Wymondham AC Seniors (2 laps)
Leon Schulz Seniors (2 laps)
Kelly Shaw Dunerunner Seniors (2 laps)
Scott Shrubsall Coltishall Jaguars Seniors (2 laps)
Dennis Simpson Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Kirsty Sinclair Seniors (2 laps)
Michelle Sinclair Team Dunerunner Seniors (2 laps)
Karen Smith Ryston Runners AC Seniors (2 laps)
Adam Smith Seniors (2 laps)
Andrew Smith Ryston Runners AC Seniors (2 laps)
Justin Smith Ely Runners Seniors (2 laps)
Charlotte Smith Seniors (2 laps)
Ben Snelling Norwich Road Runners Seniors (2 laps)
Pauline Sparrow Ryston Runners AC Seniors (2 laps)
Austin Spence Seniors (2 laps)
Amy Steele Hunts AC Seniors (2 laps)
Lisa Stickells North Norfolk Beach Runners Seniors (2 laps)
Katie Strickland Huntingdonshire AC Seniors (2 laps)
Natasha Sumner North Norfolk Beach Runners Seniors (2 laps)
Tim Suswain Reepham Runners Seniors (2 laps)
Stephen Swallow Team Dunerunner Seniors (2 laps)
Kareana Symonds Dereham Runners AC Seniors (2 laps)
Brian Symonds Seniors (2 laps)
Sara Tansley Kings Lynn Community Runners Seniors (2 laps)
Julia Tebbs Hunts AC Seniors (2 laps)
Jane Thomas Great Yarmouth Road Runners Seniors (2 laps)
Eirrin Thompson Team Dunerunner Seniors (2 laps)
Emma Thompson Ryston Runners AC Seniors (2 laps)
Ian Todd Team Dunerunner Seniors (2 laps)
Matthew Tomlinson City of Norwich Athletics Club Seniors (2 laps)
Jonah Tosney Seniors (2 laps)
Simon Troupe Seniors (2 laps)
Benjamin Tubby Seniors (2 laps)
Ben Turner Seniors (2 laps)
Connie Vallis Seniors (2 laps)
Richard Vincent Seniors (2 laps)
Yvonne Walker Wymondham AC Seniors (2 laps)
Juliette Watkinson Wymondham AC Seniors (2 laps)
Philip Websdale Dereham Runners AC Seniors (2 laps)
Nicola Weldon Wymondham AC Seniors (2 laps)
Sandy Wells Longdale Striders Seniors (2 laps)
Fay Wheeler Wymondham AC Seniors (2 laps)
Katie Whitmore Wymondham AC Seniors (2 laps)
John Wilby Seniors (2 laps)
Georgia Williams Wymondham AC Seniors (2 laps)
Karen Wood Kings Lynn Triathlon Club Seniors (2 laps)
Jacquie Wood Dereham Runners AC Seniors (2 laps)
Libby Woodhouse Runners-next-the-Sea Seniors (2 laps)
Elly Young Coltishall Jaguars Seniors (2 laps)
Tyrone Young Team Dunerunner Seniors (2 laps)
Russell de Beer City of Norwich Athletics Club Seniors (2 laps)
Esme Abbott City of Norwich Athletics Club Juniors (1 lap)
Olivia Allen North Norfolk Harriers AC Juniors (1 lap)
Sophie Allen North Norfolk Harriers AC Juniors (1 lap)
Zak Barber Great Yarmouth & District AC Juniors (1 lap)
Tom Barber Juniors (1 lap)
Matthew Benson North Norfolk Harriers AC Juniors (1 lap)
Jared Bollington Tri Harder Juniors (1 lap)
Coen Bollington Tri Harder Juniors (1 lap)
Hannah Colby Norwich Road Runners Juniors (1 lap)
Georgia Corner Coltishall Jaguars Juniors (1 lap)
Alice Craddock Great Yarmouth & District AC Juniors (1 lap)
Tallulah Houghton Norwich Road Runners Juniors (1 lap)
Brad Keay North Norfolk Harriers AC Juniors (1 lap)
Jacob Last Dereham Runners AC Juniors (1 lap)
Billy Life North Norfolk Harriers AC Juniors (1 lap)
Jonah Life North Norfolk Harriers AC Juniors (1 lap)
Glyn Manton Norwich Road Runners Juniors (1 lap)
Owen May Team Dunerunner Juniors (1 lap)
Abbi McCallum North Norfolk Harriers AC Juniors (1 lap)
Georgia Pegg City of Norwich Athletics Club Juniors (1 lap)
Louis Preston Dereham Runners AC Juniors (1 lap)
James Scoones Juniors (1 lap)
Conor Smyth Juniors (1 lap)
Harvey Sumner Juniors (1 lap)
Memphis Symonds City of Norwich Athletics Club Juniors (1 lap)
Adam Tomkinson Runners-next-the-Sea Juniors (1 lap)
Robert Troupe Juniors (1 lap)
Mat Porter Norwich Road Runners Waiting List
Joanna Cottrell Coltishall Jaguars Waiting List